Szczawno-Zdrój wzbogaciło się o defibrylator AED

it's safe here

W dniu 14 maja na hali sportowej w Szczawnie-Zdroju nastąpiło oficjalne przekazanie na ręce Burmistrza Pana Marka Fedoruka defibrylatora AED Samaritan Pad. Darczyńcą urządzenia był Pan Piotr Pacho z Gliwic, który między innymi dzięki takiemu urządzeniu został uratowany 28 lutego na lotnisku w Pyrzowicach. Pan Piotr skorzystał z programu Forward Hearts, który prowadzi firma HeartSine i otrzymany defibrylator postanowił przekazać właśnie na halę sportową w Szczawnie-Zdroju.

Zorganizowaniem przekazania defibrylatora na ręce Pana Piotra zajął się bezpośrednio jego bliski członek rodziny - Pan Paweł Danielak, który zrelacjonował dla nas całe wydarzenie:

"Zaraz po uroczystym przekazaniu defibrylatora na ręce Burmistrza rozpoczęła się druga część wydarzenia zorganizowanego przez nasz klub - szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą defibrylatora. Szkolenie nie mogło by się odbyć, gdyby nie firma Control Life z Wrocławia z Panem Grzegorzem Kobuszewskim na czele. To dzięki Panu Grzegorzowi i pozostałym członkom jego zespołu ok. 60 dzieci ze Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha mogło zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zobaczyć jak obsługuje się defibrylator AED. Podczas trzy godzinnego szkolenia dzieci z naszego klubu, a także z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wałbrzychu i Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju uczyło się w praktyce jak wezwać pomoc, a także jak samemu jej udzielić poszkodowanemu. Ciekawie prowadzone zajęcia przez Pana Grzegorza i jego ekipę, sprawiły, że dzieci chętnie uczestniczyły w szkoleniu, a ci najbardziej aktywni mogli liczyć na mały gadżet od firmy Control Life. Szkolenie zakończyło się wręczeniem uczestnikom dyplomów potwierdzających udział w szkoleniu. Jako organizatorzy całego wydarzenia, chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować Panu Piotrowi Pacho, dzięki któremu nasza hala wzbogaciła się o sprzęt ratujący życie, dziękujemy przedstawicielką firmy HS Medical Poland, ze to, że zaszczyciły nas swoją obecnością i pomimo dość sporej odległości dzielącej Szczawno-Zdrój z Tychami postanowiły wziąć udział w wydarzeniu, wielkie podziękowania dla firmy Control Life z Wrocławia za profesjonalne przeprowadzenie szkolenia, które podkreślmy firma zrobiła na własny koszt, dziękujemy Burmistrzowi Panu Markowi Fedorukowi za obecność oraz oprowadzenie naszych gości po Szczawnie, zakończone przepyszną kawą i ciastkiem, podziękowania należą się również wszystkim opiekunom, którzy pilnowali najmłodszych podczas szkolenia, dziękujemy obsłudze hali za odpowiednie jej przygotowanie, szczególne podziękowania dla Pana Tomasza Malika, który bardzo zaangażował się w pomoc przy organizacji wydarzenia. Na koniec podziękowania dla mediów i tych wszystkich, którzy pisali, mówili i udostępniali wiadomości związane ze szkoleniem i przekazaniem AED."

Pan Piotr z Burmistrzem Szczawna-Zdroju, Panem Markiem Fedorukiem:

FB_IMG_1538769985432.jpg#asset:5015

Pan Piotr Pacho:

FB_IMG_1538770041302.jpg#asset:5017

Przekazanie defibrylatora AED przez firmę HS Medical:
FB_IMG_1538770031560.jpg#asset:5016