Zwiększ swoje szanse

Codziennie w Polsce aż u 95 osób dochodzi do Nagłego Zatrzymania Krążenia ( NZK). Serce zaczyna pracować w chaotyczny i nieskoordynowany sposób, co z kolei prowadzi do zatrzymania prawidłowego krążenia krwi i tym samym niedotlenienia mózgu.
W wyniku tego, już po kilku minutach zaczyna on obumierać. Bez dostępu do wczesnej defibrylacji – poszkodowana osoba nie ma szans na przeżycie. 

AED
Ratuje Życie

Samaritan PAD 350 P za pomocą trzech prostych symboli i poleceń przeprowadza nawet niedoświadczonych użytkowników krok po kroku przez cały proces postępowania ratowniczego. Stworzony z myślą o powszechnym dostępie do defibrylacji, pozwala na przeprowadzenie całego procesu jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia.

Umieszczany we wszystkich miejscach publicznych, nadaje się do użycia dla każdego użytkownika – zarówno dla osób przeszkolonych jak i tych, którzy używają go po raz pierwszy. Dzięki zaawansowanej analizie rytmu serca – podejmuje decyzję o procesie postępowania ratowniczego i kieruje użytkownikiem przez cały proces, zapewniając osobie poszkodowanej maksimum bezpieczeństwa. W oparciu o natychmiastowy pomiar i technologię zapewnia szybką i skuteczną pomoc oraz bezpieczny proces ratowania życia.

Defibrylatory AED powinny znajdować się wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie:

Defibrylator AED

Defibrylatory AED to proste i intuicyjne urządzenia, skonstruowane dla osób bez wiedzy medycznej do udzielania pierwszej pomocy. Są lekkie, poręczne, stworzone do publicznego dostępu. AED wydaje komunikaty w języku polskim i prowadzi krok po kroku przez cały proces udzielania pierwszej pomocy, instruując głosowo, co dokładnie należy robić, a dodatkowe wsparcie pojawia się na panelu graficznym. AED pokazują, jak należy wykonać masaż serca – i w razie potrzeby przywracają normalną pracę serca, przepuszczając impuls elektryczny o odpowiednim natężeniu przez mięsień sercowy. Defibrylacja jest prosta i bezpieczna. Nie ma możliwości popełnienia błędu, AED jest w 100% bezpieczne i dla poszkodowanego i dla osoby, która udziela pomocy. 

Defibrylator AED  został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć każdemu z nas. Jest niewielki, bardzo prosty w użyciu i ma tylko dwa przyciski – włączenia i wyzwolenia impulsu. Samodzielnie bada EKG i decyduje, z jakim zaburzeniem mamy do czynienia i czy  jest potrzebna defibrylacja. Jeśli tak – pozwoli na podanie impulsu i da taki komunikat – jeśli nie – żaden impuls nie zostanie wygenerowany, dlatego nie ma możliwości popełnienia błędu. Urządzenie samodzielnie bada, diagnozuje i ratuje. Naszych rąk potrzeba tylko do rozebrania poszkodowanego, naklejenia elektrod i jeśli to konieczne wciśnięcia przycisku defibrylacji i wykonania masażu serca (AED również instruuje jak należy to zrobić – co więcej – na bieżąco koryguje uciski tzn. mówi czy należy uciskać mocniej, słabiej , wolnej, szybciej - dzięki czemu nawet osoba, która nie wykonywała nigdy resuscytacji - będzie potrafiła wykonać ją bardzo dobrze). 

To podstawowe wyposażenie każdego obiektu - tak samo ważne i potrzebne, jak apteczka pierwszej pomocy, czy gaśnica. 

pointer

Dla chcących wiedzieć więcej

pointer

Decyzja należy do Ciebie

Twórz z nami bezpieczny świat.

Dla mediów

Notatka dla mediów + zdjęcia Część 1
Notatka dla mediów + zdjęcia Część 2
Notatka dla mediów + zdjęcia Część 3

Dołącz do grupy osób

która dba obezpieczeństwo