Szkolenia z obsługi AED

it's safe here

Szkolenia z obsługi - Używanie AED jest proste.

Jednak nawet proste rzeczy warto przećwiczyć.

Kursy z używania AED to nasza specjalność. Jako HSMedical Polska Współpracujemy ze 164 ratownikami w całym kraju, dzięki czemu zrealizujemy je wszędzie, gdzie tylko zajdzie taka potrzeba.

Kurs obsługi defibrylatora AED obejmuje zagadnienie nagłego zatrzymania krążenia, całego procesu ratowniczego, obsługi urządzenia AED i prawidłowego wykonania resuscytacji. Szkolenie obejmuje również trening praktyczny, a więc przeprowadzenie reanimacji i defibrylacji na fantomach.

W zależności od posiadanego modelu AED kurs możemy przeprowadzić na takim samym defibrylatorze treningowym. Szkolenia przeprowadzamy najczęściej na treningowych wersjach naszych urządzeń - klasycznym Samaritanie 350p, w pełni zautomatyzowanym Samaritanie 360 P oraz defibrylatorze treningowym umożliwiającym trening z doradcą resuscytacji krążeniowo - oddechowej - Samaritanie 500P.

Nasi ratownicy są wyposażeni w sprzęt i fantomy – aby przeprowadzić kurs AED potrzebna będzie mała salka, 10-12 krzeseł i wolna przestrzeń na podłodze.

Optymalna ilość osób: 10-12

Czas trwania szkolenia: około 1,5 h

Prowadzący : Ratownik medyczny z certyfikatem ERC.

kurs-aed.png#asset:1741

Cena kursu: od 800 zł / 10-12 osób *

( cena obejmuje dojazd ratownika, korzystanie z fantomów i defibrylatorów treningowych,

środki higieniczne, materiały zużywalne, certyfikaty imienne dla uczestników poświadczające ukończenie kursu )

* Szkolenia wyceniane są indywidualnie w zależności od ilości osób, lokalizacji i zakresu, jakie obejmuje szkolenie.

Kurs AED dla każdego

Według statystyk ok. 30 procent przypadków nagłego zatrzymania krążenia ma miejsce poza domem. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak w takim przypadku udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Jako HSMedical Polska dostarczamy AED do zakładów pracy, szkół i innych miejsc publicznych. Przeprowadzamy też cykliczne szkolenia z obsługi takich urządzeń. Kurs zależnie od wybranej wersji może trwać od 1,5 do ok. 3 godzin. Najczęściej jest on przeprowadzany na defibrylatorach półautomatycznych lub w pełni zautomatyzowanych. Wykorzystanie treningowych AED umożliwia:

  • kontrolowanie kilku urządzeń jednocześnie,
  • przećwiczenie różnych sytuacji podczas udzielania pierwszej pomocy,
  • sterowanie defibrylatorami za pomocą pilota.

Zaprezentowany powyżej program może być zmodyfikowany po wcześniejszym uzgodnieniu z klientem. Wybrany kurs AED możemy zorganizować w dowolnym miejscu w Polsce, zapraszamy do współpracy.